Raport Wrzesień – Grudzień 2017

Drodzy Przyjaciele!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2018 Roku pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia, oraz podziękowania za dotychczasową pomoc, życzliwość, pamięć i modlitwę. Jesteśmy Panu Bogu ogromnie za Was wdzięczni. Bez Waszego wsparcia z pewnością nie udałoby się Nam zrobić aż tak wiele. Z całego serca dziękujemy!
Święta to czas, w którym chcemy dzielić się z innymi tym, co najlepsze. Dlatego z wielką radością informujemy, że w okresie od września do grudnia 2017 r. z niezwykłymi opowieściami o losach Hany, Romy, Krysi i Jasi (małych żydowskich dziewczynek, jakich było setki w czasach holokaustu) dotarliśmy do szkół, gdzie lekcje Fundacji „Brama Nadziei – Petach Tikva usłyszało 1230 uczniów.
Spotkania z dziećmi odbyły się w miejscowościach: Cieszyn, Wisła Malinka, Wisła Czarne, Warszowice, Ustroń, Ustroń Lipowiec, Koniaków, Chybie, Ogrodzona, Simoradz, Zaborze, Zabłocie, Iskrzyczyn, Zamarski, Świętoszówka, Marklowice Górne.
Gorąco polecamy naszą stronę internetową www.bramanadziei.org.pl
A oto kilka opinii nauczycieli:
„Kolejny raz gościliśmy na zajęciach Panią z Fundacji „Brama Nadziei – Petach Tikva”, która przybliżyła dzieciom i młodzieży tematykę tolerancji, holokaustu i Żydów. Uważam, że zajęcia takie są bardzo potrzebne, chcemy bowiem wychować społeczeństwo tolerancyjne i świadome historycznie.  Dzieci słuchały z zainteresowaniem i uwagą.” – Pani Joanna.

„Bardzo interesujące zajęcia. Dzieci były zainteresowane i przejęte.” – Pani Anita.
„W imieniu uczniów i nauczycieli S.P. 1 w Koniakowie serdecznie dziękuję za naukę tego, co w życiu najważniejsze: miłości, szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka.” – Pani Patrycja.

Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować Wam drodzy Przyjaciele za wspólnie miniony rok i życzyć wszystkiego, co najlepsze. Niech Pan Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom, , niech obficie Was wynagradza. Niech spełnią się Wasze marzenia, a pokój i radość towarzyszą Wam w każdym dniu Nowego 2018 Roku!

W imieniu Fundacji „Brama Nadziei – Petach Tikva” oraz w swoim własnym
Z wdzięcznością
Barbara Bałon
tel. 608 253 867
www.bramanadziei.org.pl
Fundacja „Brama Nadziei-Petach Tikva”
ul. A. Brody 79
43-450 Ustroń
ING Bank Śląski o/Ustroń
24 1050 1083 1000 0090 3032 3290
„Będę błogosławił tym, którzy ciebie (Izrael) błogosławić będą (…)”
Ks. Rodzaju 12,3