Raport Styczeń-Czerwiec 2018

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele

Dziękujemy za kolejny okres, w którym byliście razem z nami. Bez Waszego wsparcia modlitewnego i finansowego nie udałoby nam się osiągnąć tak wiele.

Z radością pragniemy poinformować, że w okresie od stycznia do czerwca 2018 r. z przesłaniem Fundacji „Brama Nadziei – Petach Tikva” dotarliśmy do około 2750 dzieci! Za co chcemy oddać chwałę Panu Bogu.

Lekcje Fundacji odbyły się w szkołach podstawowych na terenie woj.  Śląskiego  w  miejscowościach: Kończyce, Nierodzim, Hażlach, Wisła, Brenna, Kończyce Małe, Chybie – Zarzecze, Pierściec, Wieszczęta, Skoczów, Kiczyce, Chybie Mnich, Bielany, Ruptawa, Cisownica, Bażanowice, Wapienica, Czechowice, Istebna, Cieszyn, Zebrzydowice.

Na zajęciach opowiadamy uczniom autentyczne historie żydowskich dzieci, które przeżyły holokaust, by poprzez to uczyć ich wrażliwości na potrzeby i  krzywdę drugiego człowieka, akceptacji i szacunku do siebie i do innych. Omawiając krótkie historie z życia staramy się przeciwdziałać wszelkiego rodzaju uprzedzeniom i  stereotypom. Chcemy widzieć zmiany w postawie młodego pokolenia wobec polsko-żydowskiej historii. Naszym celem jest edukacja i budowanie na tym fundamencie wzajemnego zrozumienia, szacunku i życzliwości.

A oto jedna z opinii nauczycieli:

Wykład i prezentacja pani Barbary Bałon były niesamowite, niezwykle przedstawione, z ogromnym zaangażowaniem, empatią i uczuciem. Słuchaliśmy opowieści z zapartym tchem. Bardzo dziękujemy.” – p.  Aleksandra

Jeżeli uważacie Państwo, że przesłanie Fundacji jest słuszne i potrzebne, będziemy bardzo wdzięczni za finansowe wsparcie na miarę Waszych możliwości.  

Za każdy dar pieniężny serdecznie dziękujemy. Będziemy również ogromnie wdzięczni za polecenie naszej Fundacji innym osobom, gotowym wesprzeć ten projekt.

Na czas letniego wypoczynku życzymy Wam wielu radosnych przeżyć, a  potem ciepłych wakacyjnych wspomnień. Niech Pan Bóg towarzyszy Wam na wakacyjnych ścieżkach i niech obficie Was błogosławi.

Z wyrazami wdzięczności

Barbara Bałon

Fundacja „Brama Nadziei – Petach Tikva”

ul. A Brody 79

43-450 Ustroń

www.bramanadziei.org.pl

ING Bank Śląski o/Ustroń

24 1050 1083 1000 0090 3032 3290

Będę błogosławił tym, którzy ciebie (Izrael) błogosławić będą (…)”.Ks. Rodzaju 12,3