Raport styczeń – czerwiec 2017

Drodzy Przyjaciele!

Z całego serca dziękujemy za Wasze wsparcie duchowe, pamięć w modlitwie, troskę o nas i za każde dobre słowo, które wypowiadacie pod adresem Fundacji „Brama Nadziei – Petach Tikva”. Pragniemy również podziękować Bogu za to, że tak cudownie działa, otwiera przed nami drzwi do wielu szkół, codziennie dodaje nam sił i na nowo rozbudza w nas pragnienie, aby z radością wypełniać dzieło, do którego nas powołał. Wierzymy, że każdy może zrealizować marzenie od Boga, które nosi w sercu. Naszym marzeniem jest, aby uczniowie, którzy usłyszą lekcje Fundacji, stali się przyjaciółmi narodu żydowskiego, by byli wrażliwi na potrzeby i krzywdę drugiego człowieka, ale przede wszystkim, żeby uświadomili sobie trzy prawdy:

1. Pan Bóg bardzo ich kocha. Nie za coś lub po coś, ale kocha ich dla nich samych.

2. Cudownie ich stworzył. Nikt nie dostał do swojej dyspozycji ich zdolności, zainteresowań czy pomysłów. To tylko od nich zależy jak je wykorzystają.

3. Ma względem ich życia swój doskonały plan. Wierzy w ich możliwości, bardziej niż oni sami. Proszę, módlmy się: „Boże, spraw, aby każdy z nich miał silne poczucie własnej wartości i tożsamości w Tobie, a nie w tym, co mówią czy myślą o nich inni. Spraw, aby odważnie szli w świat zachowując w sercu Twoje prawdy. Amen.”

Z wielką radością pragniemy powiadomić, że w okresie od stycznia do czerwca 2017 roku udało nam się dotrzeć do 28 szkół na terenie województwa śląskiego, gdzie 2545 uczniów usłyszało lekcje Fundacji „Brama Nadziei-Petach Tikva”! Spotkania z dziećmi odbyły się w Szkołach Podstawowych w miejscowościach: Zamarski, Marklowice Górne, Bielsko-Biała SP nr 10 oraz Akademia Żaków, Pruchna, Brenna Leśnica, Zarzecze koło Chybia, Kończyce Małe, Pierściec, Kiczyce, Istebna, Brenna, Dębowiec, Ruptawa, Cieszyn SP nr 1, Bażanowice, Zebrzydowice, Ustroń Polana oraz w gimnazjach w miejscowościach: Chybie, Brenna, Kończyce Wielkie, Cieszyn nr 1 i nr 2, Pierściec, Ustroń nr 2, Istebna, Zebrzydowice. Skorzystaliśmy również z zaproszenia do Liceum w Żorach. A oto kilka komentarzy nauczycieli: „Bardzo dziękujemy za wspaniałą, pełną wzruszeń i refleksji prelekcję.”- Uczniowie i Nauczyciele SP Dębowiec „Bardzo ciekawy i wartościowy przekaz. Dziękujemy za prelekcję i mówienie o tym, co najważniejsze.” – Pani Nauczycielka z Gimnazjum nr 1 w Cieszynie „Bardzo dziękujemy w imieniu uczniów Szkoły Podstawowej w Pierścu za ciekawą lekcję i przejmującą opowieść o dzieciach żydowskich i państwie Izrael.” – Pani Stefania Drodzy Przyjaciele! Jeżeli uważacie, że to, co robimy jest słuszne i potrzebne, jeżeli jesteście w stanie wesprzeć to dzieło, to bardzo prosimy o finansowe wsparcie Fundacji „Brama Nadziei – Petach Tikva” z potrzeby serca lub na miarę możliwości. Wierzymy, że kiedy dajemy, otwieramy swoje serca na otrzymywanie. Gdy dajemy pomnożone dobro powraca do nas. Życzymy Wam cudownych, pełnych słońca, łask i błogosławieństw wakacji!

Z wdzięcznością Barbara Bałon

tel. 608 253 867 www.bramanadziei.org.pl

Fundacja „Brama Nadziei-Petach Tikva” ul. A. Brody 79 43-450 Ustroń

ING Bank Śląski o/Ustroń 24 1050 1083 1000 0090 3032 3290

„Będę błogosławił tym, którzy ciebie (Izrael) błogosławić będą (…)” Ks. Rodzaju 12,3