Raport od września 2018 do czerwca 2019

Drodzy Przyjaciele

W tym roku Fundacja „Brama Nadziei – Petach Tikva” obchodzi piąte urodziny.

Z tej okazji pragniemy oddać Panu Bogu chwałę! Wierzymy, że jednym z celów naszego życia jest uwielbienie Boga, bo „przez Niego i dla Niego wszystko zostało stworzone”.

Pięć lat działalności Fundacji i około 22 000 uczestników zajęć. Czy to dużo, czy mało? – Oceńcie sami. Od pięciu lat Fundacja „Brama Nadziei – Petach Tikva” odwiedza szkoły przeprowadzając nieodpłatne zajęcia edukacyjne związane z tematem holokaustu.

Naszym celem jest nie tylko przywracanie pamięci o tragedii, jaka dotknęła miliony żydowskich dzieci podczas drugiej wojny światowej, ale również pokazywanie, do czego może doprowadzić nietolerancja, uprzedzenia i nienawiść do drugiego człowieka, pogarda wobec ludzkiego życia, bierność wobec zła…

Wierzymy, że wdrażanie właściwych wzorców do naśladowania i właściwa edukacja uczniów, dają największą nadzieję na pozytywną zmianę mentalności w szkołach, a z czasem w dojrzałym społeczeństwie.

Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania i słowa uznania za Waszą pomoc i zaufanie. Fundacja „Brama Nadziei – Petach Tikva” działa dzięki hojności naszych przyjaciół, dlatego za każdy dar pieniężny z całego serca dziękujemy.

Niech Was Pan Bóg błogosławi i obficie wynagrodzi.

Z wielką radością pragniemy powiadomić, że w roku szkolnym 2018/2019 w naszych zajęciach uczestniczyło 4170 uczniów, nie licząc nauczycieli, katechetów i szkolnych pedagogów.

A oto kilka opinii nauczycieli: „Prelekcja bardzo wzruszająca, mam nadzieję, że wywarła na uczniach tak jak na mnie pozytywny odbiór.” – Pani Grażyna

„Wspaniałe przeżycie. Ile razy słucham, tyle razy się wzruszam.” – Pani Basia

„Bardzo dziękuję za właśnie tak prowadzoną prelekcję. Słuchając stwierdzam jedno: jestem pod ogromnym wrażeniem i zapraszam na spotkania z młodym pokoleniem ZAWSZE.” – Pani Beata

Drodzy Przyjaciele, jeśli pragniecie nam pomóc i sami zaangażować się, to przede wszystkim prosimy o modlitewne wsparcie.

Ufamy, że wszystko jest w ręku Boga i wszystko do niego należy, dlatego dzieło „Brama Nadziei – Petach Tikva” powierzamy Jego opiece.

Wspaniałe słońce i niezwykle wysokie temperatury tego lata zachęcają nas wszystkich do dłuższego wypoczynku i snucia planów na przyszłość.

Latem wszystko wydaje się łatwiejsze, możliwe do zrealizowania. Stąd też życzymy Wam drodzy Przyjaciele samych dobrych pomysłów, sukcesów w ich realizacji, wszelkiej pomyślności oraz osobistej satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz Królestwa Bożego.

Niech zdrowie i radość będą wiernymi towarzyszami Waszego dnia codziennego.

Z wyrazami wdzięczności Barbara Bałon

tel. 608 253 867

www.bramanadziei.org.pl

Fundacja „Brama Nadziei-Petach Tikva”

ul. A. Brody 79 43-450 Ustroń

ING Bank Śląski o/Ustroń 24 1050 1083 1000 0090 3032 3290

„Będę błogosławił tym, którzy ciebie (Izrael) błogosławić będą (…)”